Nowoczesne i efektowne zdobycze technologii

Nowoczesne i efektowne zdobycze technologii

Nowoczesne technologie powodują, że z każdym rokiem przybywa coraz więcej ciekawych i chętnie wykorzystywanych rozwiązań. Moduły LED to odpowiedź na poszukiwanie sposobu na energooszczędne i jednocześnie łatwe do montażu źródła oświetlenia. Wprawdzie diody Led od dawna są znane, jednak co chwila powstają nowe sposoby ich wykorzystania w ciekawy i jednocześnie łatwy sposób. Przez pewien czas furorę na rynku robiły taśmy LED, na których umieszczano określaną ilość punktów świetlnych. Taśmy z racji tego że są elastyczne i lekkie bez problemu mogą być stosowane w bardzo wielu miejscach. Moduły LED są kolejnym krokiem, dając możliwość ich stosowania w bardzo wielu miejscach.

Dlaczego właśnie moduły LED?

Moduły LED obecnie na rynku nie wypierają taśm LED, ale stanowią nieco inne rozwiązanie. Przede wszystkim składają się one ze znacznie mniejszej ilości diod, zazwyczaj najczęściej wykorzystywane są te złożone z 3 lub 4 sztuk. Diody osadzone są na niewielkich płytkach, które jednak bez najmniejszych problemów można ze sobą łączyć. W celu ułatwienia łączenia ze sobą modułów ledowych, na rynku pojawiają się rozwiązania takie jak specjalne zatrzaski, łączące ze sobą wybrane elementy. Niewielkie rozmiary modułów sprawiają, że bez trudu można je stosować niemalże wszędzie. Wystarczy połączyć ze sobą większą ilość modułów, aby uzyskać oświetlenie o pożądanej mocy. Wprawdzie dowolność w łączeniu modułów ledowych jest dość spora, jednak podlega ona pewnym ograniczeniom.

Jak odpowiednio połączyć moduły ledowe?

Łącząc ze sobą moduły ledowe trzeba przede wszystkim brać pod uwagę ich moc jak również moc zasilacza, który będzie z nimi połączony. To właśnie on decyduje o tym, ile modułów można ze sobą jednocześnie połączyć, aby zapewnić stabilność wykonanej instalacji. Zazwyczaj łączy się ze sobą moduły tej samej wielkości, jednak coraz więcej firm wykonuje takie produkty, które można łączyć na wiele sposobów. Ważne są przede wszystkim parametry jakie posiada moduł Samsung i wiele innych firm, które produkują takie artykuły stale rozwija swoją ofertę. Dla klientów zainteresowanych zakupem modułów ledowych rosnąca liczba produktów oznacza przede wszystkim coraz więcej możliwości w tym zakresie. Moduły LED powszechnie dzisiaj stosuje się nie tylko do wykonywania podświetlanych reklam, ale również do wykonywania punktów oświetleniowych do wnętrz pomieszczeń. W tego typu oświetleniu stosuje się zazwyczaj największe moduły, zapewniając większą moc i tym samym lepsze światło, odpowiednie dla oczu.

Dodaj komentarz