Ubrania, które zrobią dobre wrażenie na rozmowie kwalifikacyjnej

Ubrania, które zrobią dobre wrażenie na rozmowie kwalifikacyjnej

Dzisiaj temat na czasie, którego zgłębienie może pomóc wielu z nas: co założyć na rozmowę w sprawie pracy, aby wyglądać nie tylko elegancko, ale również profesjonalnie. Dzisiaj samo doświadczenie i wykształcenie nie wystarcza – rekruterzy coraz częściej przywiązują ogromną wagę do naszego wyglądu. Wszak jak cię widzą, tak cię piszą. A przecież każdy, kto idzie na rozmowę kwalifikacyjną liczy, że to właśnie on okaże się kandydatem idealnym.

Pierwsze wrażenie, czyli warto zwiększyć swoje szanse na sukces!

Efekt pierwszego wrażenia bardzo silnie wpływa na podejmowane przez rekruterów decyzje. W związku z tym trzeba zrobić wszystko, aby tuż po wejściu do pokoju, w którym odbywa się rozmowa, wywołać wielkie WOW! Nie jest to trudne: wystarczy postawić na idealnie skrojone ubrania dobrze dobrane do sylwetki, które będą podkreślały nasz profesjonalizm. Co wybrać? Na co postawić? Już podpowiadam rozwiązania moim zdaniem najlepsze.

Kolory to podstawa

Rozmowa kwalifikacyjna jest sytuacją jak najbardziej oficjalną. W związku z tym nie wszystkie kolory są tutaj dozwolone. Drogie Panie, radzę zapamiętać: róże, pomarańcze, rozmaite odcienie żółte – te barwy lepiej pozostawić sobie na inne, mniej zobowiązujące okazję. Zachęcam natomiast do granatu, czerni, brązu. Moim hitem jest również kolor niebieski lub, mówiąc zgodnie z obowiązującymi trendami, kobaltowy. Jest to równie elegancki, a jednocześnie sprawi, że nasza twarz nie będzie wyglądała na szarą i ponurą.

Sukienka – propozycja na rozmowę kwalifikacyjną idealna

Mój punkt widzenia jest taki: rozmowa w sprawie pracy jest wprawdzie sytuacją formalną, ale nie oznacza to, że mamy zapominać o swojej kobiecości. W związku z tym zachęcam do zakładania sukienek. Te w takich barwach, jak wspomniany już kobaltowy, czarny czy granatowy dodadzą nam profesjonalizmu, a jednocześnie pokażą, że jesteśmy osobą świadomą swojego ciała. Istotne jest jednak, aby tego ciała nie pokazywać za dużo. Kreacje, które odsłaniają biust czy ledwie zakrywają pupę – tutaj sukcesu nam nie przysporzą. Należy więc unikać ich jak ognia. Idealne są natomiast modele sięgają do kolan lub kończące się tuż za nimi. Te, które nie eksponują nadmierne piersi, ale wiązane są w talii.

Żakiet – dodatek idealny

Chcąc ładnie dopełnić całości, warto sięgnąć po żakiet. Tutaj proponuję jedno z dwóch rozwiązań:

żakiet w kolorze kontrastującym z barwą sukienki;
żakiet w kolorze mocno zbliżonym (lub wręcz takim samym) jak sukienka.

Ciekawie wyglądają modele zapinane na jeden guzik oraz takie, które w ogóle się nie zapinają. Żakiet można założyć również do klasycznej, ołówkowej spódnicy, która również jest dobrym wyborem na spotkanie w sprawie pracy.

1 Comment

Dodaj komentarz