Jak zgromadzić kapitał zakładowy? Wykorzystaj dotacje z Urzędu Pracy

Jak zgromadzić kapitał zakładowy? Wykorzystaj dotacje z Urzędu Pracy

Jednym z najważniejszych elementów, które składają się na założenie własnego przedsiębiorstwa jest niezmiennie kapitał zakładowy. Zgromadzenie odpowiedniej kwoty może być jednak szczególnie trudne dla młodych przedsiębiorców. Co za tym idzie, kapitał zakładowy często uzupełniany jest przez środki z kredytu inwestycyjnego dla firm. Istnieją jednak inne drogi dofinansowań, które okazują się znacznie bardziej korzystne dla młodych przedsiębiorców.

Wykorzystaj jednorazowe i bezzwrotne dotacje z Urzędu Pracy

Urząd Miasta jest jednostką, która często wspiera rozwój danego regionu. W planie budżetowym od początku określone są środki, które mogą zostać przeznaczone na rozwój gospodarczy, czyli na dotacje dla nowych przedsiębiorstw. Bowiem inwestycja w gospodarkę jest istotna z punktu widzenia rozwoju na danym obszarze. Co za tym idzie, Urząd Pracy chętnie udziela dotacji, wspierając w ten sposób wschodzące biznesy. Jednak zanim to zrobi, przedsiębiorca musi spełnić kilka warunków!

Kiedy można ubiegać się o dotacje z Urzędu Pracy?

Dotacje z Urzędu Pracy przyznawane są na postawie danych, które przedsiębiorca musi przedstawić wraz z wnioskiem o otrzymanie dofinansowania. Wśród dokumentów, które składają się na cały komplet informacji, najważniejszy jest jednak biznesplan. Ze względu na to, coraz więcej przedsiębiorstw zleca stworzenie dokładnego biznesplanu firmie, która zajmuje się tym profesjonalnie. Wówczas możemy mieć pewność, że plan zostanie wykonany w sposób, który nie wzbudza najmniejszych wątpliwości. Oczywiście takie zlecenie może okazać się niezwykle kosztowne, dlatego biznesplan można również napisać samodzielnie, według dostępnych szablonów. Niemniej, to właśnie na podstawie biznesplanu Urząd Pracy podejmuje decyzję o przyznaniu dotacji. Co więcej, niezwykle ważna może okazać się również branża przyszłego przedsiębiorstwa, a także regionalne zapotrzebowanie.

Jaką kwotę obejmują dotacje z Urzędu Pracy w 2019 roku?

Dotacje z Urzędu Pracy mogą różnić się kwotą ze względu na region, potrzebę rozwoju na danym obszarze, a także możliwości ekonomiczne, co wiąże się również z liczbą ludności i pozostałych inwestycji. Niemniej, wysokość dofinansowania z Urzędu Pracy może wynieść w 2019 roku nawet 24 000 złotych. Oprócz indywidualnych uwarunkowań regionu, duże znacznie mogą mieć bezpośrednie dotacje z Państwa czy też Unii Europejskiej, przeznaczone na rozwój określonych obszarów kraju. W takiej sytuacji możemy spodziewać się większych kwot, które uzupełnią budżet zakładowy i umożliwią stabilizację finansową w pierwszym okresie prowadzenia działalności.

Dodaj komentarz