Jak obniżyć czas i koszt rozpakowywania produktów z palet?

Jak obniżyć czas i koszt rozpakowywania produktów z palet?

W każdym magazynie, hali produkcyjnej i sklepie liczy się przede wszystkim czas. To on jest decydujący podczas realizacji poszczególnych czynności, które finalnie wpływają na osiągane zyski. Żeby je przyspieszyć, a co za tym idzie, zwiększyć możliwości zarobkowe firmy, warto sięgnąć po dedykowane maszyny.

Najlepiej takie, które zostały w odpowiedni sposób dostosowane do zadań stawianych przed pracownikami i konkretnymi działami. Wśród działań zajmujących szczególnie dużo czasu znajduje się między innymi rozładowywanie palet. Zwłaszcza tych zawierających wiele małych produktów – puszek, butelek, słoików etc. Czy można w jakiś sposób je przyspieszyć i usprawnić? Tak! Pozwoli na to depaletyzator, czyli specjalne urządzenie do rozładowywania palet. Warto nadmienić, że działa ono w sposób automatyczny, dzięki czemu udział człowieka zostaje ograniczony do minimum.

Produkty wyjmowane są prosto z palety, a następnie trafiają na linię. Proces ten może być z powodzeniem realizowany w wielu miejscach – między innymi magazynach, zakładach przemysłowych, czy też w sklepach.

Dlaczego zakup depaletyzatora to dobry wybór?

 

Niektóre firmy obawiają się tego typu inwestycji ze względu na wysoki koszt zakupu. Warto jednak w tym miejscu podkreślić, że korzyści związane z obsługą tych sprzętów znacząco przewyższają ewentualne wady.

Co najistotniejsze, sprawna depaletyzacja pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, a co za tym idzie, także pieniędzy. Pracownicy firmy, zamiast brać udział w wyładowywaniu produktów z palet, mogą zająć się wykonywaniem innych zadań. Realizacja omawianego zadania przebiega bardzo szybko i sprawnie, co jest kolejną korzyścią, na jaką może liczyć przedsiębiorstwo. Nie ma tu mowy o żadnych opóźnieniach czy przestojach, które negatywnie wpłynęłyby na sprawność realizacji zlecanych zadań.

Jak więc widać, zakup depaletyzatora okaże niezwykle opłacalny. Oczywiście pod warunkiem wyboru optymalnego urządzenia, właściwie dopasowanego nie tylko pod względem wymiarów, ale też najważniejszych parametrów technicznych. Mowa tutaj w szczególności o jego wydajności, podawanej w liczbie opakowań obsłużonych w ciągu godziny. Najlepsze maszyny są w stanie wypakować nawet kilka tysięcy butelek, puszek i słoików przez 60 minut pracy. Doskonale pokazuje to możliwości tego typu sprzętów. Współpraca z właściwym partnerem pozwoli odpowiednio dobrać depaletyzator zarówno do potrzeb, jak i wymagań firmy. Bez względu na specyfikę produktów.

 

Dodaj komentarz