Prawnik od nieruchomości – czym się zajmuje i dlaczego warto skorzystać z jego usług?

Prawnik od nieruchomości – czym się zajmuje i dlaczego warto skorzystać z jego usług?

Kancelarie prawne mają w swojej ofercie szereg różnych usług. Wiele z nich specjalizuje się w konkretnych dziedzinach np. nieruchomościach. Rynek nieruchomości w Polsce stale się rozwija, dlatego prawnicy z tej dziedziny są częściej potrzebni, aniżeli jeszcze kilka lat temu. Polacy coraz chętniej inwestują w nieruchomości, wynajmują je i sprzedają. Pomoc prawnika może przydać się szczególnie w przypadku zawierania umów najmu. Prawnik nieruchomości Warszawa – zobacz, czym się zajmuje i kiedy warto poprosić go o pomoc.

Jak może pomóc prawnik nieruchomości?

Z pomocy prawnika od nieruchomości mogą skorzystać osoby, które planują wynająć mieszkanie i chcą jak najlepiej zabezpieczyć swoje interesy. Z jego pomocą można dobrze ochronić nieruchomość i zabezpieczyć, chociażby regularne uiszczanie czynszu najmu przez najemcę. Prawnik może zająć się skonstruowaniem umowy, która skutecznie zabezpieczy Twoje interesy i nie narazi Cię na straty finansowe. Jakie zapisy mogą znaleźć się w umowie?

Prawnik powinien zadbać o pojawienie się zapisów, które dotyczą:

– możliwości wypowiedzenia stosunku najmu,

– zapewnienia udziału najemcy w ponoszeniu kosztów wykończenia wynajętego lokalu,

– żądania odszkodowania za zerwanie umowy najmu przez najemcę,

– możliwości nałożenia kar umownych na najemcę.

Powyżej wymienione przykłady to tylko kilka najważniejszych kwestii, które powinny znaleźć się w umowie najmu. Dobrze skonstruowana umowa jest zazwyczaj kilkustronicowym dokumentem. Ma to na celu jak najlepsze zabezpieczenie interesów właściciela nieruchomości.

Prawnik nieruchomości dla najemców

Osoby, które chcą wynająć mieszkanie, dom lub lokal również mogą skorzystać z pomocy prawnika od nieruchomości. Przed podpisaniem umowy warto dać ją do wglądu profesjonaliście, aby sprawdził, czy wszystkie zapisy są zgodne z prawem i czy umowa jest korzystna nie tylko dla osoby, która będzie wynajmować swoją nieruchomość. Każdą umowę najmu można poddać negocjacjom. Jako potencjalny najemca możesz zaproponować zmiany w zapisach, dodanie lub odjęcie jakiegoś punktu w umowie. Warto podjąć negocjacje kwestii związanych z wypowiedzeniem umowy oraz wszelkich kosztów. Prawnik w ramach usługi analizuje umowę lub pomaga skonstruować taki dokument od podstaw. Z taką pomocą możesz ochronić swoje interesy, ponieważ prawnik dba o to, aby jego klient nie został poszkodowany. Taka pomoc może się też przydać w przypadku reprezentowania przed sądem. Jeśli nie ma innego wyjścia i rozwiązania sytuacji, to prawnik będzie reprezentował Cię w sądzie.

Dodaj komentarz