Kredyt na paliwo – czy jest możliwy?

Kredyt na paliwo – czy jest możliwy?

W wielu firmach, nawet niekoniecznie tylko tych zajmujących się jedynie transportem, miesięczne wydatki na paliwo można liczyć w dziesiątkach, jeśli nie setkach tysięcy złotych. Wiąże się to z koniecznością tankowania przy użyciu określonych kart kredytowych czy zbierania faktur. Może to być bardzo uciążliwe zarówno dla samych kierowców, jak i ich pracodawców, którzy będą musieli to wszystko później weryfikować i porządkować. Ponadto może się zdarzyć, że zabraknie pieniędzy, a bez paliwa nie da się dalej zarabiać – w końcu kiedy samochody nie jeżdżą, ludzie bardzo często nie mogą wcale pracować. W takim razie czy da się dostać kredyt na paliwo https://zwolen.habzafinanse.com.pl/?

Czym jest karta paliwowa?

Kartę paliwową mogą u określonych dostawców paliwa uzyskać właściciele firm. Zasady jej działania w każdym przypadku mogą być różne, na ogół jednak wiąże się ona z szeregiem benefitów. Płaci się za jej pomocą podobnie jak zwykłą kartą kredytową i można dzięki niej regulować opłaty nie tylko za tytułowe paliwo, ale czasami także na przykład za przejazd autostradą. Ponadto dla posiadaczy takiej karty często dostępne są różne specjalne oferty i promocje, czyli na przykład po prostu tańsze paliwo.

Pod koniec miesiąca otrzymujemy jedną, zbiorczą fakturę na wszystkie poniesione w nim wydatki, co bardzo usprawnia proces ich księgowania. Niestety jednak, jeśli liczymy, że możemy najpierw tankować, a płacić dopiero później, możemy być zawiedzeni. Wręcz przeciwnie – w wielu przypadkach, aby otrzymać kartę paliwową niezbędny będzie niemały depozyt, chyba, że nasze zapotrzebowanie na paliwo jest stosunkowo małe. Karta paliwowa jest więc bardzo wygodnym rozwiązaniem, ale zazwyczaj nie sprawdzi się u osób, które mają problem z finansowaniem zakupu paliwa.

Paliwo na kredyt – czy to możliwe?

Już od jakiegoś czasu istnieje taki wariant karty paliwowej, dzięki której można wziąć kredyt na paliwo. Polega to na tym, że na naszej karcie mamy wcześniej ustalony limit i możemy za jej pomocą tankować aż do jego wykorzystania. Działa więc ona w sposób podobny do tradycyjnych kart kredytowych. Jedyny haczyk jest taki, że tutaj również niezbędne będzie posiadanie jakiegoś zabezpieczenia. Kredyt paliwowy zostanie nam udzielony, jeżeli będziemy w stanie przedstawić fakturę od kontrahenta na sumę pokrywającą nasze zapotrzebowanie na paliwo i w tej fakturze podamy nie nasz numer konta, a firmy, które wydaje nam kartę paliwową. Jest to z pewnością interesujące rozwiązanie dla firm, które mogą liczyć na znaczne wpływy w przyszłości, ale zanim to nastąpi potrzebują uzyskać środki na bieżącą działalność.

Kredyty dla firm w banku

Jeśli potrzebny nam jest kredyt na paliwo, karta paliwowa nie jest jedynym wyjściem. Zawsze możemy po prostu zwrócić się do banku o kredyt na wydatki bieżące. Jeśli nasza firma nie zalega z zadłużeniami czy składkami do ZUSu i Urzędu Skarbowego, a do tego notuje wysokie dochody, nie powinniśmy mieć dużego problemu z jego otrzymaniem. Możemy go przeznaczyć wtedy nie tylko na samo paliwo, ale także na inne bieżące potrzeby firmy. Bardzo wiele banków oferuje tego typu kredyty, warto więc porównać jak najwięcej różnych ofert tak, aby znaleźć tą najbardziej dla nas atrakcyjną. Warto w pierwszej kolejności pomyśleć o banku, w którym mamy już założone konto firmowe, ponieważ być może oferuje on preferencyjne warunki dla dotychczasowych klientów.

Kredyt paliwowy w wielu przypadkach może być jedynym rozwiązaniem, które pozwoli firmie dalej funkcjonować i zarabiać. Brak paliwa całkowicie uniemożliwi pracę zawodowym kierowcom ciężarówek, kurierom, taksówkarzom i wielu innym osobom. Musimy więc za wszelką cenę zadbać, aby nigdy go nie zabrakło. Na szczęście jest kilka możliwości, które pomogą mającym z tym problem firmom. Bardzo ciekawą opcją jest karta paliwowa, chociaż nie każdy przedsiębiorca będzie w stanie ją otrzymać. Ważne jest przede wszystkim to, aby zadziałać tak szybko, jak to tylko możliwe, a pomogą w tym specjaliści od kredytów Zwoleń Habza Finanse. Jeśli już przez jakiś czas firma będzie w zastoju z powodu braku paliwa, a więc nie będzie zarabiać, ciężej nam może być uzyskać kredyt w banku.

Dodaj komentarz