Drony DJI, przegląd informacji

Drony DJI, przegląd informacji

Dron to bezzałogowy statek powietrzny (znany również jako UAV lub “bezzałogowy statek powietrzny” lub “zdalnie sterowany statek powietrzny”), który jest zdalnie sterowany. Może być wykorzystywany do różnych celów, takich jak fotografia lotnicza, nadzór, transport towarów, operacje wojskowe itp. Największym producentem dronów jest chińska firma DJI. W 2015 roku DJI była największym producentem cywilnych dronów na świecie, a według raportu Goldman Sachs opublikowanego w 2016 roku, dominuje na 70% globalnego rynku dronów cywilnych i ma ponad 80% udziału w rynku.

Drony to latające roboty, zazwyczaj wyposażone w wiele śmigieł, czujniki i kamerę. Mogą być sterowane zdalnie przez człowieka lub autonomicznie przez komputery pokładowe.

Na rynku dostępne są tony dronów. Zobaczmy jakie są najpopularniejsze i co ważniejsze, który z nich jest najlepszy dla Ciebie!

Drony DJI są liderami w świecie kinematografii lotniczej, fotografii i geodezji i są używane przez wszystkich, od rolników po reżyserów filmowych. DJI to bez wątpienia jedna z najlepszych firm produkujących drony, które możesz kupić.

Istnieje wiele dronów z różnymi funkcjami. DJI Phantom 4, na przykład, posiada funkcję geofencing. Ten dron jest w stanie wykryć sygnał wysyłany przez przeszkodę, taką jak płot i nie rozbić się o nią. DJI Inspire 1 to kolejny dron, który ma niesamowite funkcje. Posiada on czujniki podczerwieni, dzięki czemu można filmować w ciemności. Czujniki mają zasięg 100 metrów, co oznacza, że możesz uzyskać wspaniałe nocne ujęcia z tym dronem.

Ten dron ma doskonałe możliwości kamery. Kamera jest wykonana z włókna węglowego i stopu magnezu, dzięki czemu jest lekka, ale mocna. Możesz robić imponujące zdjęcia za pomocą tego drona, ponieważ jest on wyposażony w aparat fotograficzny o rozdzielczości do 12 megapikseli. Będziesz w stanie zobaczyć każdy szczegół na swoich zdjęciach dzięki wysokiej rozdzielczości tego aparatu.

Seria Phantom 3 składa się z bardziej przystępnych cenowo i starszych modeli: Phantom 3 Professional, Advanced, Standard i 4K. Wszystkie Phantomy DJI wyposażone są w czujniki unikania przeszkód, które sprawiają, że latanie przy niższych prędkościach jest bezpieczniejsze, nawet w pomieszczeniach. Dostępny jest także range extender dla zwiększenia odległości sterowania.

Mavic Pro to składany dron, który waży tylko 1,62 funta (734 gramy) z maksymalnym czasem lotu 27 minut na jednym ładowaniu z dołączonym kontrolerem. Możesz również zakupić opcjonalny pilot z wbudowanym wyświetlaczem, aby zobaczyć, co widzi Twoja kamera w czasie rzeczywistym podczas lotu.

 

Dodaj komentarz