Endermologia – skuteczna metoda w walce z cellulitem

Endermologia – skuteczna metoda w walce z cellulitem

Z cellulitem zmaga się ponad 90 proc. kobiet.  Jest to częsta przypadłość i choć nie jest specjalnie szkodliwa, to może być objawem pewnych zaburzeń. Cellulit bardzo często ma podłoże hormonalne, może być także dziedziczny genetycznie. Co więcej, do jego powstawania przyczynia się niezdrowy tryb życia, w tym brak ruchu, źle zbilansowana dieta, bogata w cukry oraz niewystarczające ilości przyjmowanych płynów. Wszystkie te czynniki powodują, że skórka pomarańczowa staje się coraz bardziej widoczna. Jak pozbyć się cellulitu? Najskuteczniejszą metodą jest zabieg endermologii http://pasjonacipiekna.pl/endermologia-lpg/. Zobacz, czym jest endermologia i jakie przynosi efekty. 

Endermologia – co to jest? 

Zabieg endermologii to mechaniczny masaż próżniowy. Choć brzmi to skomplikowanie, to w rzeczywistości zabieg jest nie jest inwazyjny i co ważne, delikatny dla skóry. Mogą z niego więc skorzystać osoby, które borykają się z wrażliwą tkanką. Do endermologii wykorzystywana jest specjalna głowica wyposażona w rolki do masażu. Urządzenie zasysa fałdy skóry, a następnie dokładnie je rozmasowuje. Imituje przy tym ruchy dłoni masażysty. W efekcie masaż pobudza krążenie i poprawia metabolizm komórek. Dzięki temu skóra staje się gładka i jędrna. Endermologia jest skuteczną metodą w walce z cellulitem i pomaga w modelowaniu sylwetki. 

Jakie efekty przynosi zabieg endermologii? 

Gładka i jędrna skóra jest marzeniem niejednej kobiety. Niestety w wielu przypadkach na przeszkodzie do jej uzyskania stoi cellulit. Skórka pomarańczowa pojawia się, kiedy źle się odżywiamy, prowadzimy siedzący tryb życia, czy borykamy się ze stresem. Co więcej, cellulit jest niezwykle uporczywy. Szybko się pojawia, jednak pozbycie się tego defektu nierzadko trwa nawet latami. Skuteczną metodą, która przynosi niemal natychmiastowe efekty, jest endermologia. 

Zabieg ten wspomaga pozbycie się toksyn z organizmu. Usprawnia metabolizm w komórkach i poprawia krążenie. Dzięki temu skóra staje się jędrna i gładka. Ponadto przyczynia się do zwiększenia produkcji kolagenu, który odpowiada za prawidłowe napięcie skóry. Zabieg endermologii jest więc skuteczną metodą w walce z cellulitem, który zapewni nam sprężystą i odżywioną skórę. 

Jak wygląda zabieg endermologii? 

Zabieg endermologii trwa około 30 minut. Jest nieinwazyjny i całkowicie bezbolesny. Co więcej, masaż głowicą należy raczej do relaksujących zabiegów. Zanim kosmetolog przystąpi do zabiegu, będziesz musiała ubrać się w obcisły kombinezon. Zabezpiecza on skórę, dzięki czemu z endermologii mogą skorzystać także osoby z wrażliwą tkanką. 

Dodaj komentarz