Jak udekorować stół weselny? Najmodniejsze inspiracje

Jak udekorować stół weselny? Najmodniejsze inspiracje

Ślub i wesele to niezapomniane wydarzenie w życiu każdej pary. Aby ten dzień był wyjątkowy, należy zadbać o wiele elementów takich jak między innymi dekoracja sali weselnej. Kompozycje kwiatowe, dekoracje oraz zastawa to elementy, których nie powinno zabraknąć na stole państwa młodych oraz gości. Jak udekorować stół weselny, aby wyglądał wyjątkowo i cieszył oczy pary młodej, a także weselników? Inspiracje znajdziesz w poniższym artykule.

Jakich elementów nie może zabraknąć na stole weselnym?

Pary młode mają obecnie do wyboru wiele możliwości, jeśli chodzi o dekorację stołu weselnego. Można wybrać kolor przewodni, a nawet motyw całej uroczystości. Niezależnie od tego, jaki będzie styl wesela, na stole nie powinno zabraknąć kilku kluczowych elementów. Jakich? Przede wszystkim eleganckiej zastawy. Talerze, sztućce oraz inne niezbędne elementy można wypożyczyć lub skorzystać z tych, które oferuje sala weselna.

Skoro mowa o zastawie to niezbędnym elementem są również serwetki, które mogą przydać się gościom podczas jedzenia. Kolor serwetek bez problemu można dopasować do innych elementów dekoracji. Warto jednak zwrócić uwagę na materiał, z którego są one wykonane. Najlepiej jest wybrać serwetki, które łatwo się formują i można stworzyć z nich różne fantazyjne kształty. Taki element będzie dopełnieniem całej aranżacji, a oprócz tego będzie oczywiście funkcjonalny. Serwetki, które w strukturze przypominają materiał, wyglądają elegancko i doskonale sprawdzą się na uroczystość taką jak wesele.

Dekoracje na stole weselnym

Główną dekoracją na stołach weselnych są zazwyczaj kwiaty w dekoracyjnych wazonach. Na szczególną uwagę zasługują kompozycje w wysokich naczyniach, które zrobią wrażenie na gościach. W kompozycjach kwiatowych na sali weselnej można użyć takich samych kwiatów jak te, które pojawiają się w bukiecie panny młodej. W ten sposób cała aranżacja będzie wyglądać spójnie i estetycznie. Jakie dekoracje oprócz kwiatów sprawdzą się jeszcze na stołach weselnych?

Ponadczasową dekoracją są świece. Można je umieścić w szklanych naczyniach wypełnionych mchem, kryształkami, wodą – możliwości jest naprawdę wiele. Świeczki można także umieścić w specjalnych lampionach. Delikatny płomień świec rozświetli po zmroku salę weselną w romantyczny sposób i stworzy wyjątkowy klimat.

Stoły weselne można ozdobić też bieżnikami, eleganckim obrusem i winietkami. Należy jednak pamiętać o tym, aby na stołach nie leżało zbyt wiele rzeczy – szczególnie jeśli dania weselne będą podawane bezpośrednio na stoły gości. Powinno się na nich znaleźć wystarczająco miejsca na przekąski oraz ciepłe potrawy.

Dodaj komentarz