Praca w hotelu – jak wygląda praca w hotelarstwie i gdzie szukać ofert pracy?

Praca w hotelu – jak wygląda praca w hotelarstwie i gdzie szukać ofert pracy?

Praca w hotelarstwie nie należy do najłatwiejszych zadań. Z perspektywy gościa hotelowego często wszystko wyglądał łatwo i przyjemnie jednak nie do końca tak jest. Osoby, które choć przez chwilę pracowały w hotelu, z pewnością potwierdzą, że jest to wymagające zajęcie m.in. pod względem godzin pracy. Praca w święta, weekendy i nocne zmiany to tylko niewielka część tego, co czeka na osoby zainteresowane pracą w hotelu. Jak wygląda praca w hotelu i jak ją znaleźć? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Praca w hotelu – stanowiska

W hotelach nie brakuje stanowisk pracy, które może objąć osoba zainteresowana takim zajęcie. W zależności od miejsca, w którym chcesz pracować, możesz aplikować na różne stanowiska. W każdym hotelu niewątpliwie są jednak potrzebni restauratorzy, osoby prowadzące recepcję czy też pokojówki. Każdy hotel powinien mieć także kierownika, czyli osobę, która będzie sprawować pieczę nad poprawnym funkcjonowaniem obiektu. Bardzo często osoby, które zaczynają od niskich stanowisk, awansują po czasie na wyższe. Im większy jest hotel, tym więcej ludzi będzie potrzebnych do pracy w nim. Prestiżowe miejsca, które są nagrodzone czterema gwiazdkami, z reguły stawiają przed swoimi pracownikami wyższe wymagania niż małe pensjonaty.

Czy praca w hotelu jest trudna?

Tak jak już wspomnieliśmy we wstępie, praca w hotelu nie należy do najłatwiejszych. Wymaga ona od pracownika cierpliwości, umiejętności pracy w zespole, komunikatywności oraz wysokiego poziomu kultury osobistej. Nie jest to miejsce dla każdego, a żaden pracownik hotelu z reguły nie narzeka na brak obowiązków. Aby goście hotelu byli w pełni zadowoleni z pobytu to właśnie pracownicy muszą stanąć na wysokości zadania. Warto jednak pamiętać, że takie „poświęcenie” może się opłacić m.in. możliwością awansu na wyższe stanowisko i wyższym wynagrodzeniem.

Gdzie szukać ofert pracy?

Oferty dotyczące pracy w hotelu bez problemu można znaleźć w internecie. Wystarczy określić, na jakie stanowisko chce się aplikować. Jeśli interesuje Cię praca w recepcji, to wystarczy, że skorzystasz ze strony: https://www.nuzle.pl/praca-na-recepcji.html. Internet to obecnie jedno z lepszych miejsc na poszukiwanie pracy. Większość pracodawców udostępnia ogłoszenia właśnie tam. Nie musisz wychodzić z domu, aby złożyć CV do kilku hoteli jednocześnie, wystarczy dostęp do internetu oraz estetyczne CV w formie elektronicznej np. w PDF. Dobrze przygotowany dokument pozwoli Ci na szybkie znalezienie pracy w hotelu i rozpoczęcie kariery właśnie w tej branży.

Dodaj komentarz