Jakie zalety mają usługi dźwigowe?

Jakie zalety mają usługi dźwigowe?

Obecnie praktycznie nie da się wyobrazić budowy, na której nie znajdowałyby się dźwigi. Maszyny te sprawiają, że możliwe jest sprawne oraz szybkie wykonanie zdecydowanej większości prac. Obecne dźwigi cechują się bowiem świetnymi zdolnościami manewrowymi, a także ogromnym udźwigiem. Należy jednak mieć świadomość, że nie istnieje uniwersalny dźwig, który można wykorzystać na każdej budowie. Czy konieczny jest zakup maszyny? W zdecydowanej większości przepadków lepszym rozwiązaniem będą usługi dźwigowe. Dlaczego warto podjąć decyzję o wynajmie maszyny na na określoną liczbę dni lub godzin potrzebnych do wykonania danego zlecenia?

Warto wybrać dźwigi tradycyjne czy mini mini dźwigi?

Najpierw należy dokładnie zaplanować całą pracę, a dopiero podjąć decyzję o wyborze tradycyjnego bądź mini dźwigu. Warto także mieć świadomość, że tradycyjne dźwigi trzeba przetransportować na wyznaczony plac budowy. Następnie należy je odpowiednio rozstawić i zmontować. Osoby, którym zależy na czasie powinny poważnie rozważyć wynajęcie mini dźwigu. Maszyna jest bowiem nie tylko mobilna, ale może rozpocząć pracę zaraz po ustawieniu na placu budowy.

Ile czasu należy przeznaczyć na rozstawienie dźwigu?

Warto mieć świadomość, że rozstawienie tradycyjnego dźwigu należy do czasochłonnych zadań. W zdecydowanej większości przypadków trzeba przeznaczyć od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin. Czas przede wszystkim uzależniony jest od liczby osób biorących udział w danym zleceniu z wykorzystaniem dźwigu. Alternatywnym rozwiązaniem będą mobilne dźwigi. Rozstawienie tych maszyn przeważnie nie będzie przekraczało sześćdziesięciu minut. Montowanie dźwigu może oczywiście być przeprowadzane z ziemi, co zdecydowanie ułatwia całe zadanie.

Jakie korzyści mają usługi dźwigowe?

Zdecydowanie największą zaletą wynajmu dźwigów będzie optymalizacja kosztów, które są związane z prowadzeniem danej budowy. W przypadku, gdy firma posiada własne maszyny, musi je regularnie konserwować. Przedsiębiorca podejmując decyzję o wynajmie zobowiązuje się tylko i wyłącznie do poniesienia kosztów, które zostały ustalone w podpisanej wcześniej umowie. Należy również dodać, że najbardziej nowoczesne dźwigi posiadają oświetlenie, co umożliwia na wykonywanie prac także w nocy. Jest to bardzo ważna kwestia jeżeli chodzi o realizację większych projektów, gdzie czas jest istotnym czynnikiem mającym wpływ na powodzenie. Praca może być wykonywana praktycznie bez żadnych przerw, jedynie operatorzy muszą dokonywać zmian między sobą

Dodaj komentarz