Odzież robocza – gdzie kupować artykuły BHP? Sklep BHP 

Odzież robocza – gdzie kupować artykuły BHP? Sklep BHP 

Zwiększa komfort pracy i zapewnia bezpieczeństwo. Takie właśnie zadania spełnia odzież robocza. Dobrze dobrane ubrania zapewniają swobodne poruszanie się i maksymalne bezpieczeństwo. Co ważne, odzież robocza jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego pracownika. Gdzie kupować odzież roboczą i artykuły BHP?

Odzież robocza a odzież ochronna

Odzież robocza zastępują odzież prywatną pracownika. Wymaga się ją na stanowiskach pracy, które powiązane są z ryzykiem uszkodzenia zarówno ciała, jak i samej odzieży. Ubrania robocze zapewniają komfort użytkowania oraz pracy. Wykonane są z wygodnych materiałów, a obowiązek ich zapewnienia spoczywa na pracodawcy. Jeżeli pracownik chce korzystać z własnej odzieży roboczej, to pracodawca jest zobowiązany do wypłacenia ekwiwalentu. Co zaliczamy do odzieży roboczej? Spodnie, ogrodniczki, koszule, kurtki, kamizelki, okulary ochronne, rękawice budowlane, kaski i czapki. 

Odzież ochronna z kolei wykorzystywana jest do jest pracy w trudnych warunkach, np. niskich temperaturach, deszczu czy przy wysokich temperaturach. Chroni pracownika przed uszkodzeniami, np. w kontakcie z niebezpieczną maszyną. Wykonywanie pracy bez odzieży ochronnej mogłoby skutkować utratą zdrowia, a nawet życia. Zarówno odzież ochronną, jak i roboczą możesz zakupić w specjalistycznym sklepie – sklep BHP

Jaka powinna być odzież robocza? 

Odzież robocza przede wszystkim powinna być wykonana z materiałów wysokiej jakości. Dzięki temu nie ulegnie szybkiemu zniszczeniu i zapewni pełną ochronę. Odzież robocza zabezpiecza pracownika przed otarciami, skaleczeniami i zapewnia komfort pracy. Dlatego też inny rodzaj ubrań zakłada się do pracy w zimę, jak i latem. Parametry odzieży roboczej muszą być dopasowane do miejsca pracy. Do miejsc wilgotnych o wysokiej temperaturze zaopatrz się odzież, która będzie odprowadzać pot. Najlepiej sprawdzą się sztuczne i oddychające włókna. Z kolei ubrania bawełniane znajdą zastosowanie o średniej temperaturze i niskiej wilgotności. 

Oprócz materiałów, bardzo ważny jest także odpowiedni rozmiar odzieży roboczej. Za małe ubrania będą nas uwierać i ograniczać komfort pracy. To z kolei przełoży się na jakość wykonywanych działań. Jeżeli zależy nam na wysokim komforcie pracy, to wybierając odzież roboczą musimy zwrócić uwagę na wymiary poszczególnych elementów. Szczególnie jeżeli akcesoria BPH kupujemy online. Sklep BHP w opisie produktów zawiera wszystkie niezbędne informacje odnośnie odzieży roboczej.

Dodaj komentarz