Pięć powodów, dlaczego warto brać udział w e-konkursach

Pięć powodów, dlaczego warto brać udział w e-konkursach

Konkursy i quizy internetowe z dnia na dzień cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Najważniejszym czynnikiem, który wpływa na popularność tego typu przedsięwzięć, są bez wątpienia nagrody. Nie jest to jednak jedyny priorytet. Większość uczestników e-konkursów zgodnie twierdzo, że najważniejsza jest dobra, kreatywna zabawa.

Oto pięć powodów, które dowodzą, że warto brać udział w e-konkursach

1. Anonimowo i bezpiecznie

W przeciwieństwie do standardowych konkursów stacjonarnych, przedsięwzięcia organizowane w sieci zapełniają pełną anonimowość. Uczestnik jest niewidzialny dla innych osób, często istnieje również możliwość, by prezentować się pod wybranym nickiem, pozostawiając niezbędne dane osobowe wyłącznie do wiadomości organizatorów.

2. Powrót do czasów dzieciństwa

Dla wielu osób e-konkursy stanowią swoisty powrót do czasów dzieciństwa i magii świąt. Pisanie odpowiedzi na konkursowe pytanie jest niczym list do św. Mikołaja. Równie emocjonujący jest czas oczekiwania na wyniki i przewijanie z zapartym tchem listy wyników w poszukiwaniu własnego nicku.

Słowem, jest to optymalna dawka zdrowej adrenaliny.

3. Motywacja do działania

Udział w konkursie, także internetowym, motywuje do działania, dodaje wiary w siebie, pozwala sprawdzić własną wiedzę i umiejętności.

Bez względu na to, czy konkurs wymaga wykonania konkretnego zadania, czy też wyłącznie zgłoszenia i zaprezentowania własnej twórczości, zawsze pojawiają nowe pomysły, koncepcje, próby udoskonalenia dzieła. W ruch idzie wyobraźnia i kreatywność, dodając danej osobie weny, świeżości i energii do działania.

4. Inspiracja

Udział w e-konkursach może stać się doskonałą inspiracją do dalszego działania. Angażując się w tego typu przedsięwzięcia można poznać prace i działania innych osób, zyskując tym samym nowe doświadczenia i wiedzę, która pozwoli otworzyć się na nowe wyzwania.

E-konkursy często dają również możliwość nawiązania nowych znajomości z ludźmi, którzy mają podobne zainteresowania.

5. Sposób, by poznać samego siebie

Człowiek zna siebie na tyle, na ile go sprawdzono – to znane powiedzenie doskonale oddaje ideę e-konkursów. Decydując się na udział w konkretnym zadaniu, można poznać samego siebie, mocne i słabe strony. Jest to także sposób, by dowiedzieć się, czy jak działa na daną osobę rywalizacja, czy jest ona typem walczącego do końca fightera, czy też poddaje się przy pierwszym, nawet błahym potknięciu.

Zdrowa rywalizacja to także sposób, by nauczyć się wygrywać i… przegrywać.

Jak widać, uczestniczenie w e-konkursach ma wiele zalet. Co ważniejsze, zawsze jest szansa na wygraną – i właśnie tej myśli należy się trzymać.

Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe.

Dodaj komentarz