Jak działa blik?

Jak działa blik?

Coraz częściej odchodzimy od tradycyjnych metod zakupów, na rzecz korzystania z usług sklepów internetowych. Zakupy są o wiele prostsze i tańsze a przy okazji możemy wybierać z większego katalogu produktów. Dostawa produktów prosto do domu jest o wiele wygodniejsza. Mamy przy tym też coraz większe zaufanie do płatności internetowej. Banki postanawiają maksymalnie ułatwić nam dokonywanie płatności, przez co wiele z nich może być bardzo intuicyjne. Usługą, która pomaga w dokonywaniu płatności on line (chociaż także w przypadku sklepów stacjonarnych) jest Blik. Mechanizm działania jest bardzo prosty i potrafi bardzo przyspieszyć proces płacenia.

Jak działa blik?

Wiele osób wpisuje w internecie frazy “blik jak działa“, głównie z powodu tego, że nie wierzą, iż płatności mogą być dokonywane w tak szybki i sprawny sposób. Płatność blikiem dostępna jest w wielu sklepach internetowych, więc rozwiązanie jest to coraz bardziej widoczne i upowszechnione. Kiedy chcemy skorzystać z usługi, po wyborze tej metody płatności zazwyczaj musimy otworzyć naszą aplikację mobilną banku. Po wpisaniu hasła należy wybrać okienko z blikiem, po czym na ekranie zobaczymy sześciocyfrowy kod. Ten kod należy wpisać na stronie, na której dokonujemy płatności. Po wpisaniu jeszcze raz musimy włączyć aplikację mobilną, by potwierdzić naszą płatność. Wszystko jest o wiele szybsze, niż w przypadku logowania się do sklepu internetowego czy też własnoręcznego wysyłania przelewu tradycyjnego. Przy tym wszystkim blik jest oczywiście bardzo bezpieczną metodą płatności. W przypadku wielu sklepów, jeżeli mamy w nich konto, możliwe jest pominięcie pierwszego etapu. Dzieje się tak na podstawie kojarzenia adresów mailowych. Wystarczy w takiej sytuacji jedynie po wyborze metody płatności zalogować się do aplikacji i potwierdzić transakcję. Oczywiście wszystko jest zapisywane i wysyłane są powiadomienia co do etapów płatności.

Blik w sklepie stacjonarnym

W przypadku wielu sklepów stacjonarnych czy innych punktów usługowych, gdzie możliwa jest płatność kartą, można płacić także blikiem. Płatność odbywa się poprzez zalogowanie do aplikacji bankowej i skopiowaniu wygenerowanego kodu. Kod ten musimy wpisać na terminalu, po czym transakcja akceptowana jest w aplikacji mobilnej. To świetne rozwiązanie w przypadkach, w których ktoś zapomniał ze sobą portfela lub karty, ale ma ze sobą telefon. Ta metoda płatności jest nie tylko szybka, ale staje się też coraz popularniejsza w wielu sklepach. Zdecydowanie warto poznać specyfikę działania bliku https://finanse.net.pl/blik-jak-dziala-i-jak-placic-telefonem/, ponieważ pozwala to na oszczędność czasu, przy jednoczesnej bezpieczności transakcji.

Dodaj komentarz