Jak nawiązać współpracę z hurtownią? Pierwszy krok do założenia sklepu online

Jak nawiązać współpracę z hurtownią? Pierwszy krok do założenia sklepu online

Dynamiczny rozwój branży e-commerce w naszym kraju sprawił, że coraz więcej osób zastanawia się nad założeniem własnego sklepu internetowego. Nie da się ukryć, że jest to dobry sposób na biznes, na co wskazuje fakt, że sklepów online w Polsce jest obecnie tysiące. Zanim jednak spełnisz marzenie o rozwijaniu się w tej branży, musisz zadbać o kilka podstawowych kwestii. Jedną z nich jest nawiązanie współpracy z hurtownią, która oferuje produkty, które chciałbyś mieć w swoim sklepie internetowym. Jak znaleźć dobrą hurtownię dla sklepu internetowego i jak nawiązać współpracę, która będzie korzystna dla obu stron? Podpowiadamy.

Współpraca z hurtownią – pierwsze kroki

Szukanie idealnej hurtowni dla sklepu internetowego nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Prawdopodobnie do wyboru będziesz miał wiele kontrahentów, z którymi mógłbyś nawiązać długofalową współpracę. Staraj się unikać sytuacji, w której korzystasz z oferty pierwszej lepszej hurtowni znalezionej przez przypadek. Przeanalizuj ofertę z przynajmniej kilku różnych miejsc. Zwróć uwagę na: szerokość asortymentu, terminy dostaw, ceny i możliwość negocjacji, a także na politykę współpracy. Gdzie znaleźć hurtownię? Istnieje na to kilka sposobów.

Hurtowni możesz szukać po prostu przez internet. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę „hurtownia” i uzupełnisz frazę o interesującą Cię branżę np. „hurtownia florystyczna”. W wynikach wyszukiwania na samym początku pojawią się dobrze wypozycjonowane hurtownie, które możesz wziąć pod uwagę podczas poszukiwań. Możesz też skorzystać z grup na Facebooku lub list zintegrowanych z oprogramowaniem hurtowni.

Nawiązywanie współpracy z hurtownią – o tym musisz pamiętać

Istnieje kilka kwestii, których nie należy pomijać podczas nawiązywania współpracy z hurtownią. Jeśli chcesz, aby współpraca była udana, to dowiedz się:

– czy hurtownia przewiduje możliwość skorzystania z odroczonej płatności,

– jaka jest jakość zdjęć, opisów i parametrów produktów – im będzie lepsza, tym mniej poprawek czeka Cię w przyszłości,

– czy można obejrzeć towar na żywo,

– czy hurtownia sprzedaje detalicznie, czy tylko hurtowo.

Są to podstawowe kwestie, o których powinna pamiętać osoba chcąca założyć własny sklep internetowy. Więcej praktycznych informacji na temat tego, jak nawiązać współpracę z hurtownią znajdziesz na portalu https://hurtecommerce.pl/. Nie bój się negocjować warunków współpracy z hurtownią, nawet jeśli dopiero stawiasz pierwsze kroki w sprzedaży przez internet. Im lepiej się przygotujesz do rozmowy i poznasz specyfikę nawiązywania współprac z hurtowniami, tym lepsze warunki możesz uzyskać.

Dodaj komentarz