Jak wybrać dla siebie pióro wieczne?

Jak wybrać dla siebie pióro wieczne?

Pióro wieczne, jak sama nazwa wskazuje, jest to inwestycja na długie lata. Nic dziwnego więc, że klienci, którzy zdecydują się na zakup tego artykułu piśmienniczego, chcą mieć pewność, że dokonali najlepszego wyboru. Jak wybrać pióro wieczne? Należy pamiętać o kilku złotych zasadach. 

Wiele osób zastanawia się jakie pióro wybrać, aby jak najdłużej móc cieszyć się jego trwałością i niezawodnością. W tym przypadku podstawę stanowić będzie odpowiedź na pytanie dotyczące jego przeznaczenia. Zupełnie inne pióro posłuży bowiem do codziennego notowania w szkole czy zajęciach, a inne do podpisywania ważnej dokumentacji. 

● Sporządzenie notatek w szkole lub na uczelni będzie o wiele łatwiejszym i sprawniejszym zdaniem, jeżeli zdecydujemy się na pióra lekkie i nie męczące przy dłuższym stosowaniu. Doskonale sprawdzi się ten z cienko piszącą stalówką i rozmiarze od XS-M. 

● Podczas podpisywania ważnych dokumentów czy sporadycznego parafowania warto sięgnąć po te, które posiadają zupełnie unikatową linię. W tym ani rozmiar, ani waga pióra nie mają w zasadzie większego znaczenia. Proponowana stalówka to B lub BB.

 ● Jeżeli chodzi o hobbystyczne korzystanie z pióra, to w tym przypadku wybór zależy przede wszystkim od… preferencji użytkownika! Najważniejsze by nawet długie godziny spędzone na kreśleniu kolejnych słów były przyjemnością. Nie ma tu mowy o przymusie czy dyskomforcie. 

● Z kolei pióro wieczne dla dziecka pióro powinno być dostosowane do jego ręki, zapewniać płynność, a także być wytrzymałe. 

Jaką stalówkę wybrać? 

Podczas zakupu pióra wiecznego niezwykle ważne jest określenie grubości stalówki. To właśnie ona decyduje o tym, jakąś szerokość będzie miała linia pozostawiona na papierze. 1. EF / XF/ X (super cienkie) 

2. F (cienkie) 

3. M (średnie) 

4. B (gruba) 

5. BB / 2B podwójnie gruba 

Podczas zakupu pióra wiecznego warto pamiętać również o ich zróżnicowanym przekroju cenowym. Fanatycy piór wiecznych bez wątpienia sięgną po zupełnie inne modele niż te, które prawdopodobnie kupili dla swoich pociech. Ważne jednak, aby były one dopasowane do przyszłego właściciela.

Dodaj komentarz