Pomysły na biznes dla kobiet przedsiębiorczych

Pomysły na biznes dla kobiet przedsiębiorczych

Nawet najbardziej zmotywowane kobiety-przedsiębiorcy mogą zmagać się z podjęciem decyzji o wyborze odpowiedniego pomysłu na biznes. Dla niektórych początkujących przedsiębiorców, pomysły płyną swobodnie, ale nigdy nie dostać się z ziemi. Dla innych, pomysły są niejasne i szkicowe, więc są odrzucane i nigdy nie są w pełni zbadane. Podjęcie decyzji o wyborze właściwego pomysłu na biznes ma tyle samo wspólnego z tworzeniem biznesplanu i studium wykonalności, co z poszukiwaniem odpowiedzi.

Od czego zacząć?

Jeśli chcesz pracować na własny rachunek, ale nie jesteś pewna, jaki rodzaj działalności chcesz rozpocząć, warto rozważyć następujące kwestie:

  • Co chcesz lub potrzebujesz uzyskać z biznesu?
  • Co lubisz robić?
  • W czym jesteś dobra?
  • Co chciałabyś nauczyć się robić?

Określ, czego chcesz lub potrzebujesz, aby wejść do biznesu

Czy szukasz drugiego źródła dochodu? Rozważ reprezentowanie innej firmy, aby sprzedawać jej kosmetyki, prezenty, ubezpieczenia, timeshare itp. Nie będziesz musiała pisać biznes planu lub inwestować dużo, aby rozpocząć i może pracować własne godziny. Rezygnujesz z pracy, aby zostać w domu z dziećmi? Jeśli główną motywacją jest to, aby mieć więcej czasu z dziećmi, wybierz biznes, który pozwoli Ci pracować wokół ich harmonogramów. Jest to prawie niemożliwe, aby pracować 9-5 z domu podczas wychowywania dzieci.

Chcesz zmienić świat? Załóż spółdzielnię lub organizację non-profit.

Czy chcesz wnieść coś do społeczeństwa? Jeśli osobista satysfakcja jest twoją główną motywacją, a pieniądze nie są problemem, spróbuj wolontariatu w różnych organizacjach, aby zobaczyć, co lubisz robić najbardziej. Wolontariat to świetny sposób, aby dowiedzieć się, jak działają organizacje non-profit, a kontakty i umiejętności, które zdobędziesz, będą pomocne, jeśli zdecydujesz się założyć własną firmę w późniejszym czasie. Czy chcesz być przedsiębiorcą? Niezależnie od tego, czy chcesz po prostu być swoim własnym szefem, czy stać się niezależnym finansowo, droga do sukcesu zaczyna się od dobrego pomysłu.

Pomysły na biznes czerp z tego, co lubisz robić

Wybierz coś, co jest Twoją pasją. Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej będzie wymagało czasu, energii i poświęcenia. Jeśli wybierzesz coś, co Cię nie interesuje, lub co gorsza coś, czego nie znosisz robić, trudniej będzie Ci odnieść sukces. Zadaj sobie pytanie:

  • Jak spędzasz swój wolny czas?
  • Czy masz hobby, które mógłbyś przekształcić w biznes?
  • Czy lubisz udzielać się w wolontariacie?
  • Gdybyś mogła mieć dowolną pracę, jaka by to była?

    Twoje talenty mogą być dla Ciebie oczywiste, jeśli jesteś muzykiem, artystką lub fotografka. Jeśli masz już zawód, być może zechcesz rozpocząć prywatną praktykę prawniczą, medyczną lub księgową. A może masz jakieś hobby, jak pikowanie lub robienie świec, które wiesz, że mógłbyś sprzedać. Ale co, jeśli Twoje talenty są mniej oczywiste?

Dodaj komentarz