Pożyczka dla dłużnika – czy to możliwe?

Pożyczka dla dłużnika – czy to możliwe?

W obecnych czasach bardzo łatwo jest popaść w długi. Coraz więcej osób bierze kredyty i pożyczki, które są ich najczęstszą przyczyną. Ale z drugiej strony jest też naprawdę dużo sumiennych klientów, którzy nie tylko często biorą drobne zobowiązania finansowe, ale i spłacają je terminowo. Niestety, ponieważ sytuacja gospodarcza w kraju nie jest stabilna, nawet najlepszemu klientowi może podwinąć się noga. Zwolnienie z pracy jest najczęstszą przyczyną braku możliwości spłaty zobowiązań. A co za tym idzie pojawienia się negatywnego wpisu w bazie dłużników. Czy możemy coś zrobić, gdy mamy z jakiegoś powodu taki wpis, a potrzebujemy pożyczki?

Kto może dostać pożyczkę?

Każda dorosła osoba, która ma pełną zdolność do czynności prawnych, ma możliwość otrzymać pożyczkę. Firmy pożyczkowe czy banki mogą mieć swoje dodatkowe standardy, które trzeba spełnić. Jest to choćby minimalny, ale i maksymalny wiek pożyczkobiorcy. Inne wymagania pojawiają się również podczas weryfikacji wniosków. Muszą one być merytorycznie bezbłędne, ale też zawierać prawidłowe informacje.

Kolejna kwestia to wiarygodność kredytowa, którą sprawdza się w bazach. Ale istotna jest również zdolność kredytowa, która mówi o naszych finansach i zdolności do spłaty danego zobowiązania. Są jednak specjalne pożyczki dla osób zadłużonych. Więcej informacji o specjalnych pożyczkach dla zadłużonych można znaleźć tutaj: https://pozyczkolog.pl/. Dlatego posiadanie złej historii kredytowej, nie zawsze oznacza konieczność z rezygnacji z pożyczki.

Pożyczka bez BIK, a pożyczka dla dłużnika

Są osoby, które myślą, że skoro mogą otrzymać pożyczkę bez BIK, to posiadanie przez nich długu się nie wyda. Niestety nie jest to prawdą. Przede wszystkim weryfikuje takie informacje już sam wniosek. W nim mamy część o finansach, gdzie trzeba podać zarówno dochody, jak i koszty, w których skład wchodzą też inne zobowiązania finansowe, jak aktywne pożyczki i kredyty. Ponadto firmy pożyczkowe i banki, muszą sprawdzić daną osobę w bazie danych. Choć banki faktycznie muszą zrobić to w BIK, to firmy pożyczkowe mają możliwość wybrać dowolną bazę i dlatego oferują pożyczki bez BIK. Po prostu sprawdzają ERIF, KRD czy BIGInfoMonitor.

Czy zatem mając jakiś dług, zostaje nam tylko specjalna pożyczka dla dłużnika? Niekoniecznie. Ciekawy ranking różnych rodzajów pożyczek, jest dostępny na tej stronie: https://pozyczkolog.pl/. Niektórzy pożyczkodawcy mówią wprost, że każdy wniosek jest weryfikowany indywidualnie, a więc osoby mające jeden negatywny wpis, mają szansę przejść taką weryfikację. Jednakże osoby, które popadły w pętle długów muszą skorzystać z fachowej pomocy.

Dodaj komentarz