Czy da się zarabiać na bitcoinie? 

Czy da się zarabiać na bitcoinie? 

Historia bitcoina nie sięga tak daleko wstecz. Ta pierwsza kryptowaluta powstała w 2009 roku. Początkowa wartość jednego bitcoina była znikoma. Jednak w ciągu ostatnich kilkunastu lat bitcoin stał się bardzo pożądaną i cenioną kryptowalutą. Czy da się na nim zarabiać? Zobacz, jak działa bitcoin i czy warto w niego inwestować. 

Czym są kryptowaluty? 

Kryptowaluty to nic innego jak wirtualne pieniądze. Występują one w postaci cyfrowej i nie mają wersji fizycznej. Oznacza to, że możemy dokonywać nimi transakcji tylko w sieci. Istnieje za to możliwość wymiany kryptowaluty na dowolną walutę i w ten sposób możesz wypłacić pieniądze. 

Bardzo ważnym elementem każdej kryptowaluty jest kryptografia. Technika szyfrowania danych wykorzystywana jest do zabezpieczenia transakcji i kontroli procesu tworzenia nowych jednostek, czyli monet. Co ważne, wirtualne pieniądze są zdecentralizowane. Oznacza to, że nie podlegają kontroli banków centralnych, ani rządów. Mimo to są najbezpieczniejszą formą inwestowania. Transakcji z wykorzystaniem kryptowalut dzięki technologii blockchain nie da się podrobić. Jak już wiesz, w kryptowaluty można inwestować. Służą do tego specjalne giełdy kryptowalutowe. Jednak cyfrowe monety możemy wykorzystać także do tradycyjnych płatności internetowych, na przykład zapłacić za dobra materialne, czy usługi. 

Czy da się zarabiać na bitcoinie? 

Na bitcoinach można zarabiać na dwa sposoby. Jednym z nich jest ‘kopanie’ bitcoinów. Do tego jednak potrzebny jest czas i specjalistyczny sprzęt. Przydatne będą także konkretne umiejętności i bardzo dobra znajomość zasad działania bitcoinów. Z tego względu na tę metodę decyduje się niewiele osób. Dużo prostszym rozwiązaniem jest inwestowanie na giełdzie kryptowalut. Jak rozpocząć przygodę z inwestowaniem? 

Wystarczy założyć portfel kryptowalutowy. Po potwierdzeniu tożsamości i rozpatrzeniu rejestracji dostaniesz dostęp do działań na giełdzie. Tam możesz zakupić kryptowaluty, a także je sprzedawać i wymieniać. Czy jest to opłacalne? Kryptowaluty charakteryzują się niestałością. Ich wartość jest zmienna i nierzadko spada lub rośnie bardzo gwałtownie. Jednak osoby, które zainwestowały w bitcoiny na samym początku istnienia kryptowaluty, dziś mają ogromne zyski. W pierwszych miesiącach istnienia bitcoina moneta kosztowała zaledwie kilka centów. Jednak kilka lat później jej wartość wzrosła do kilkudziesięciu tysięcy dolarów. Dziś wahania nie są już takie duże, ale dalej można zarabiać na inwestowaniu w bitcoiny.   

Dodaj komentarz