Niezbędne akcesoria golfowe

Niezbędne akcesoria golfowe

Są takie  dyscypliny sportowe, w których niezwykle istotną rolę odgrywają akcesoria. Czasem są to niezbędne przedmioty, bez których nie można uprawiać danej dziedziny. Ale są też takie, w których część z nich motywowana jest tradycją, zwyczajem, niepisanym kodeksem, często wyrosłym z długiej tradycji uprawiania sportu. Z pewnością do tej ostatniej grupy należy golf.

Akcesoria golfowe, bez których nie można grać w golfa

Golf to według niektórych statystyk, najpopularniejsza dyscyplina na świecie, w niektórych regionach bardziej znana niż piłka nożna. Na  świecie aktualnie gra w golfa ponad 50 mln osób, a pól golfowych czynnych jest 32 tys. Ponad połowa z nich znajduje się w USA. W Europie golf uprawia ponad 4 mln osób.

Zbiór akcesoriów golfowych stworzyła jego etyka i zasady, nie tylko stricte sportowe. Jednym z “żelaznych” akcesoriów jest ręcznik. Pełni on równie ważną funkcję jak w tenisie. Gracz, ubrany w schludny strój sportowy, nie może wycierać spoconej twarzy i rąk w cokolwiek. Musi to być doskonałej jakości ręcznik, pochłaniający wilgoć, może też posiadać interesujące logo sponsorskie.

Niezwykle istotnym gadżetem golfowym są okulary przeciwsłoneczne. W golfa gra się wyłącznie na świeżym powietrzu, w każdych warunkach pogodowych, szczególnie gdy odbywa się ważny turniej zawodowy. Okulary, przy uderzeniach piłki wprost w widoczne przed sobą słońce, są absolutnie niezbędne.

Kije golfowe, najważniejsze z akcesoriów golfowych

Niewątpliwie najważniejszym z akcesoriów golfowych są kije do golfa. Bez nich gra nie ma racji bycia. Kije, o różnej twardości i pozostałych cechach, ważnych dla każdego golfisty, kształtują grę i zapewniają w niej zwycięstwo. Kije golfowe dobiera się do wzrostu zawodnika. Podobnie jak narty, muszą one zachować idealne proporcje. Tylko wtedy, każde uderzenie może być skuteczne i zwycięskie. Kije profilowane są również dla osób lewo i praworęcznych. Dlatego kupując te akcesoria, najlepiej robić to osobiście, przymierzając się do każdego kija jeszcze w sklepie.

Ciekawym akcesorium golfowym, nie obowiązkowym, ale bardzo przydatnym jest GPS, system analizy gry oraz dalmierz. Golf to gra analityczna, bez narzędzi do analizy uderzenia, toru lotu piłki, ruchu w kierunku dołka, trudno jest poprawić swoją grę. GPS pomaga ustalić miejsce i kierunki poruszania się, system analizy gry pomoże omówić błędy, natomiast dalmierz zmierzy odległość uderzenia, które porwało piłeczkę na wiele metrów. Dalmierz natychmiast obliczy długość lotu piłki, kierunek wiatru, siłę uderzenia i określi w ten sposób szansę na kolejny dołek. Na podstawie wytycznych z dalmierza można regulować ilość energii wkładanej w uderzenie i jej dynamikę.

Dodaj komentarz