Otulacze samochodowe dla najmłodszych

Otulacze samochodowe dla najmłodszych

Dbając o bezpieczeństwo naszych pociech jeszcze przed ich narodzinami zaopatrujemy się we wszystkie potrzebne rzeczy. Poza ubrankami, wózkiem i pieluszkami ważną częścią wyprawki jest fotelik samochodowy, który pozwala na bezpieczną podróż. Podczas zimowych podróży polecany jest otulacz samochodowy. Czy rzeczywiście jest on potrzebny, a może producenci próbują naciągnąć młodych rodziców bazując na ich niewiedzy?

Podróże w foteliku samochodowym

Aby fotelik samochodowy spełniał swoją funkcję musi być odpowiednio przymocowany do kanapy samochodowej. Następnie należy bezpiecznie zapiąć w nim dziecko. Zasada zapięcia dziecka nie różni się niczym od tej, która dotyczy dorosłych. Pasy muszą ściśle przylegać do klatki piersiowej, zapewnia to maksimum bezpieczeństwa. Dlatego nie powinno się zapinać pasów na kurtkę, szczególnie tą zimową, ponieważ uniemożliwia ona poprawne zapięcie pasów. Nawet, jeśli wydaje nam się, że zaciągnęliśmy pasy dostatecznie mocno, to z pewnością nie przylegają one odpowiednio do klatki piersiowej. W wyniku gwałtownego hamowania albo wypadku dziecko może wyślizgnąć się z fotelika. Tutaj pojawia się pytanie. Czy powinniśmy rozbierać dziecko przed podróżą a następnie ubierać je w kurtkę po przyjeździe na miejsce? Przecież jest to męczące dla rodzica i dziecka szczególnie tego maleńkiego. Na ratunek przychodzą producenci wcześniej wspominanych otulaczy do fotelików.

Dlaczego warto zainwestować również otulacz samochodowy?

Są one uszyte z różnych materiałów dostosowanych do pory roku. Różnią się tym od zwykłych koców, że na plecach posiadają specjalne otwory, przez które przeciągamy pasy. Do tak przygotowanego fotelika wkładamy dziecko, zapinamy je według zaleceń a następnie okrywamy by zabezpieczyć je przed zimnem. Wybór otulaczy jest bardzo duży na chłodniejsze i zimowe dni oferowany jest otulacz zimowy do fotelika. Posiada on dodatkową warstwę materiału lub puchatą powłokę, która jest przyjemna w dotyku i pozwala na komfortową podróż. Dodatkowym atutem jest fakt, że otulacze pozwalają na regulację okrycia dziecka. Kiedy rozpoczynamy podróż i w samochodzie jest zimno, okrywamy dziecko bardziej, natomiast, kiedy zaczyna się robić cieplej możemy je odpowiednio odkryć, zapobiega to przegrzaniu dziecka. W przypadku kurtki jest to trudniejsze do wykonania. Oferowane są również otulacze na okres wiosenny i jesienny, nie posiadają one dodatkowej warstwy materiału, są nieco lżejsze i delikatniejsze.

Analizując za i przeciw otulacz do fotelika samochodowego jest niezbędną częścią wyprawki dla dziecka. Dziecko będzie bezpieczna a i rodzice mogą podróżować bez obaw o swojego malucha.

Dodaj komentarz