Zatrudnienie pracowników z Ukrainy – postaw na rozwój firmy

Zatrudnienie pracowników z Ukrainy – postaw na rozwój firmy

Znalezienie dobrego pracownika wcale nie jest łatwym zadaniem. Trzeba poświęcić dużo czasu na poszukiwania, rekrutacje, a na sam koniec na dokumentację związaną z zatrudnieniem. Jak ułatwić ten proces? Rozwiązaniem jest zatrudnienie pracowników z Ukrainy przy pomocy agencji. Zobacz, gdzie szukać pracowników z Ukrainy i jak ich zatrudnić. 

Dlaczego warto zatrudniać pracowników z Ukrainy? 

Coraz więcej Polaków decyduje się na poszukiwanie pracy za granicą. Podobnie robią Ukraińcy, z tą różnicą, że szukają pracy w Polsce. Są zmotywowani do pracy i chętnie się asymilują. Zatrudnienie pracownika z Ukrainy nie wiąże się z wieloma formalnościami, co więcej jest to naprawdę trafiony wybór. 

Wielu Ukraińców przyznaje, że do Polski przyjeżdżają, żeby wykonać jak największą ilość pracy, w jak najkrótszym czasie. Dzięki temu mogą więcej zarobić, co jest przecież głównym celem. Pracownicy z Ukrainy są więc zmotywowani i nie boją się ciężkiej pracy. Chętnie biorą dodatkowe zmiany i są lojalni. Nic więc dziwnego, że ugruntowali sobie wśród polskich pracodawców pozytywną opinię. Dodatkową zaletą pracowników z Ukrainy jest to, że mówimy w zbliżonych do siebie językach oraz jesteśmy podobni kulturowo. 

Jak wygląda zatrudnienie pracowników z Ukrainy? 

Proces zatrudniania pracowników z Ukrainy jest uproszczony, w odróżnieniu od innych obcokrajowców. Pracownik nie musi posiadać zezwolenia do pracy, wystarczy, że my jako pracodawcy wydamy oświadczenie o chęci zatrudnienia danej osoby. Fakt jest jednak taki, że nie musimy nawet robić tego samodzielnie. Na rynku możemy znaleźć wiele agencji, które zajmują się pośrednictwem w zatrudnianiu pracowników z Ukrainy. 

Agencje, takie jak Flambir, zajmują się szukaniem pracowników dla danej firmy, prowadzą rekrutacje na różne stanowiska oraz zapewniają obsługę wszelkich formalności związanych z zatrudnieniem. Dzięki temu nie musimy zajmować się tym samodzielnie. Możemy w ten sposób zaoszczędzić cenny czas. Kiedy agencja będzie szukać dla nas pracowników, my możemy zająć się innymi naglącymi sprawami i rozwojem firmy w innych aspektach. 

Dlaczego warto skorzystać z usług agencji? 

Decydując się na współpracę z agencją, zdejmujemy z siebie odpowiedzialność za szukanie pracowników. Agencja zapewnia nam nie tylko rekrutację, ale także zajmuje się obsługą dokumentacji. Co więcej, przejmuje na siebie obowiązki związane z zakwaterowaniem pracowników z Ukrainy, dojazdami do pracy, a nawet rozliczeniami. 

Dodaj komentarz