Zwiedzanie Capri to jest wspaniała sprawa

Zwiedzanie Capri to jest wspaniała sprawa

Zwiedzanie Capri to doskonały pomysł na długi weekend we Włoszech. Wyspa ulokowana jest na Morzu Tyrreńskim, w Zatoce Neapolitańskiej. Znajduje się w archipelagu Wysp Kampańskich. Ulokowana jest niedaleko Sorrento. Wyspa ma nazwę wywodzącą się od słowa Kapros. Jest to wyspa pełna zieleni, kwiatów oraz artystów. Wyspa znana jest z błękitnego morza oraz stromych skał. Wrażenie jest takie, że skała pionowo wyrasta z wody. Na wyspie pełno jest willi, hoteli oraz butików. Ceny są bardzo wysokie, a miejsce to jest najlepsze dla bogatych turystów. Wyspa znana jest z Błękitnej Groty, Schodów Fenickich czy Via Krupp. Na Capri łatwo jest dotrzeć statkami lub promami, co jest niedrogim rozwiązaniem. Promy i wodoloty przypływają z Neapolu, , Sorrento, Piano di Sorrento, Castellammare di Stabia, Salerno. Na wyspę dociera wiele firm, a turyści mają szeroki wybór środków transportu o różnych porach roku. Jedynie w zimie jest znacznie mniej takich możliwości. Transport w jedną stronę kosztuje około 20 euro. Statki oraz promy zatrzymują się na Marina Grande. Są tam tłumy ludzi. Należy kupić bilety wcześniej, pamiętając, że sprzedawane są one na konkretny rejs.

Dwie części wyspy

Capri i Anacapri to popularne miasta na tej wyspie. Capri to hałas oraz turyści. Anacapri to miejsce spokojne, refleksyjne, bez tłumów turystów. Jest to znacznie lepsze miejsce na relaks od hałaśliwego Capri. Jednak wiele osób chce zaznać ruchu i gwaru. Na Capri jest to gwarantowane. Koniecznie trzeba zwiedzić San Michele Arcangelo – jest to piękny kościół. Na wyspie znajduje się też wyjątkowa Latarnia Morska. To najważniejsze elementy tej wyspy. Miejsca nastrojowe oraz zabytkowe, chętnie podziwiane oraz oglądane.

Wiele osób przypływa na Capri na pół dnia lub dzień, a później udaje się do Neapolu, Caserty, zwiedza Pompeje. Wyspa Capri to atrakcja na szybkie zwiedzanie, miejsce, które ma swój urok i pięknie się prezentuje. Odwiedzić Włochy i ominąć Capri? To nieporozumienie, o czym pamięta wiele osób. Warto zapoznać się z tym pięknym i urokliwym miejscem na mapie Włoch. Nie ma to jak Capri, o czym pamięta wiele osób. Warto wspiąć się na Górę Solaro, która ma 589 metrów wysokości. Z niej rozciąga się naprawdę wspaniały widok. Turyści chętnie podziwiają też Villę Michele, która jest wyjątkowa, ma piękno i prezentuje się bajecznie. Dla turystów lubiących wygodę przeznaczony jest wyciąg krzesełkowy. Wystarczy kwadrans, aby dojechać nim na szczyt góry, a tam napić się drinka w małym barze na szczycie. Taka opcja jest doskonała, widoki są unikatowe, a turyści są zachwyceni takim relaksem. Nie ma to jak zwiedzić Capri i cieszyć się tym wspaniałym miejscem na mapie Włoch.

Dodaj komentarz